Marie módna dizajnérka s Downovým syndrómom oblieka Hollywoodskych hercov na septembrových cennách Emmy

marie1

Marie Webbová z Nova Scotiea dostala pozvánku do Hollywoodu po vážnej chorobe minulú zimu. Po zložitom zdravotnom boji v zime sa mladá módna návrhárka z Novej Scotie s Downovým syndrómom Marie môže tešiť na koniec, keď bude vedieť, že jej výtvori budú mať na sebe herci ocenovaní cenami Emmy.

Studio Halifax Marie Webbovej je plné farebných šatami a šálkami. Sú to vzorky toho, čo bude možné vidieť od 17. septembra v Hollywoode. Keď Webb bude súčasťou obdarovania v Los Angeles cenou Emmy. Marie (27) sa objaví v hosťovskej miestnosti pred udeľovaním ocenení, odkiaľ bude sledovať ako nominovaní herci sa predvádzajú v jej výrobkoch.

“Backstreet Boys!” zvolala Marie, keď sa jej spýtali, koho by najradšej obliekla. “Sú to pekní chlapci.”

Marie má farebná osobnosť

V jej slnečnom štúdiu v Halifax Space, kde je s Marou ďalších osem umelcov, plánuje, kreslí, vymýšľa farby pre svoju značku Lemonade Stand Designs. Jej módne návrhy sa predávajú na internetových stránkach ako Etsy a Shopify.

Mama Marie je známa maliarka a umelecká inštruktorka Renee Forrestallová, sedí v štúdiu oproti nej a Mariine návrhy skenuje do počítača Z počítača ich posiela výrobcovi do Montrealu, kde tieto modely vyrábajú hodvábu a saténu.

“Marie je veľmi optimistická, veľmi pozitívna a vždy sa pozerá na pozitívnu stránku veci, je to tak, ako to je. Myslím, že to vidieť v jej farebnej, radostnej a hravej tvorbe,” povedala je mama Forrestall. “Môj dizajn je v mojej mysli, anjeli sú v mojich snoch,” sodáva Marie.

Marketingová spoločnosť, ktorá organizuje pre-Emmy darčekovú sadu, si všimla jej prácu na on-line a poprosila ju o výrobu módnych kúskov pre oceňovaných hercov.

Nebude to prvá udalosť, pre ktorú si Mariu objednali pre tvorbu celebritám. V minulom roku odišla na Medzinárodný filmový festival v Toronte. Dostala pozvánky na Zlaté glóby a na filmový festivale v Cannes – tu sa však už pre vážne ochorenie nemohla zúčastniť.

Marie strávila dlhšie obdobie v nemocnici. Napriek vážnej diagnóze sa Marie aj v nemocnici venovala navrhovaniu odevov. Jej diagnóza je niečo, čím sa rodina ešte stále vyrovnáva a podáva lieky denne. Pozvánka na darčekové balíčky pre Emmy prišla po návrate domov. Keď vedeli, že je stabilná, rodina vedela, že cesta je možná. “Teraz sa cítim celkom dobre,” povedal Marie. “Mám pocit šťastia a vďaky.”

marie2.jpg

 

Od zábavy až po kariéru

Cesta do mesta Anjelov mala neočakávané zvraty, povedal mama . To, čo sa začalo ako spôsob umožniť Marii rozvíjať jej kreatívnu stránku. Nikdy nepredpokladali, že bude pracovať v textilnom priemysle, vie, že to, čo robia, má veľkú hodnotu. “Je to tak, že Mária má skutočný zmysel pre silu svojej práce. “Kde navrhuje niečo na papieri, môže to byť skutočná vec, ktorá rozkvitá a rozkvitá.”

Ceny Emmy sú 17. septembra.

Zdroj:  http://www.cbc.ca/news/canada/nova-scotia/fashion-designer-with-down-syndrome-2017-emmy-awards-1.4241745

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: